Preskočiť na obsah

Billy Barman natočili klip na Cigánsku

Kapela Billy Barman prichádza s novučičkým klipom k pesničke Cigánska. Táto pieseň sa síce ako singel objavila už skôr, ale kapela ju zaradila na svoj debutový album Noční jazdci, ktorý vyšiel 1. decembra 2010.

Réžie sa ujal renomovaný režisér klipov Branislav Vincze, ktorý je aj autorom námetu. V klipe sa snaží partička zloduchov vymámiť informácie z malého chlapca, ten však svoje tajomstvo odmieta prezradiť. „Ten scenár sa menil asi pol roka, prechádzal rôznymi zmenami. Najprv sme chceli, aby to bolo cigánske, ale potom sa nám to zdalo prvoplánové,“ hovorí Braňo Vincze.

Medzi účinkujúcich sa dokonca dostal Braňov synovec, ktorý stvárňuje postavu týraného chlapca. Nakrúcalo sa na starej bratislavskej plavárni pomocou špeciálnej kamery, ktorá umožňuje snímať obraz aj pod vodou. Mimochodom Braňo o kameru takmer prišiel pri potápaní sa v Slovinsku. Všetky ostatné postavy v klipe stvárňujú členovia kapely Billy Barman. Najvýraznejšiu postavu mafiána hrá bubeník Teo Heriban, ktorý má s herectvom dlhoročné skúsenosti. Zloducha si zahral aj spevák Juraj Podmanický, zatiaľ čo druhý spevák kapely Billy Barman, Jozef Vrabel, si zahral obeť. „Záver je prekvapivý, ale nechceli by sme hovoriť, ako to bude. Tá pesnička je o živote, o smrti, o láske a skončí to tipnite si čím,“ objasnil Juraj Podmanický.

Billy Barman, ktorí v decembri absolvovali úspešné slovenské turné BB Puding Tour so skupinou Puding Pani Elvisovej, momentálne pripravujú jarné pokračovanie tejto šnúry. Plánujú sa aj koncerty v Českej republike. Kapela tiež finišuje s prípravami na nakrúcanie ďalšieho videoklipu k piesni Orbit.

Predmetny klip si môžete pozrieť po kliknuti na tento link