Preskočiť na obsah

Cellmates

Bratislavské trio The Cellmates je inšpirované hudbou a štýlom 50. rokov, amerického rock and rollu. Chalani hrajú rockabilly v modernom šate, inšpirované Elvisom Presleym či Buddym Hollym. Ich kariéra sa naštartovala vlastným podaním dobových hitov. Kapela existuje od roku 2009 a počas svojej existencie už stihla účinkovať v rôznych slovenských kluboch, na festivale Bratislavské kultúrne leto, v galaprograme Dní Petržalky, na podujatí Silvester v Bratislave, na majstrovstvách Sveta a Európy v akrobatickom rock and rolle, alebo aj na koncertoch v susednom Rakúsku. V roku 2010 spravodajská televízia TA3 dokonca odvysielala príspevok venovaný The Cellmates pod názvom „Návrat Rock And Rollu“.

Na jeseň 2010 nahrali The Cellmates prvé dve „coververzie“ v Kasino štúdiu u „Medveďa“ dvorného zvukára skupiny Para. Vo februári 2011 pod producentskou taktovkou Mareka Rakovického zo skupiny Lavagance k nim prirástli ďalšie dve, z ktorých jedna je pôvodná. Nahrávka Boppin‘ Around The Town predznamenáva novú líniu kapely, ktorou sa chce uberať a to nezaujať len prerobenými dobovými piesňami, ale pokúsiť sa preraziť aj vlastnou tvorbou. The Cellmates v súčasnosti pracujú na svojom debutovom albume, ktorý by mohol byť ešte v mnohom prekvapivý. Takisto sa svoj repertoár pokúšajú obohatiť aj prerábkou niektorých súčasných hitov, alebo hitov od domácich interpretov. O koncert The Cellmates už prejavili záujem napríklad aj festivaly Orange Summer, Trutnov festival alebo najúspešnejšia domáca Pohoda.

Nostalgická atmosféra rokov minulých sa teda pripomína v novej sile a energiu s akou The Cellmates na seba upozorňujú, by mal každý zažiť na vlastnej koži.

www.cellmates.sk