Gregor Agency - G.A. Records record label & production & booking agency

Space Recorder

Space Recorder v septembri dokončil prípravu nového albumu s názvom You Said Sorry and You Left Me.
Album sa nahrával v LOFT Studiu a v Lososound studiu v Bratislave, mixoval ho Erik Horák (Lososound, referencie: Korben Dallas, Para, Hviezda, Katarzia a mnohí ďalší) a mastroval zvukový mág Ecson Waldes (Biotech Studio Praha, referencie: David Koller, Dan Bárta, J.A.R., a mnohí ďalší) to o zvuku hovorí asi všetko. Samotnú hudbu je mimoriadne ťažké škatuľkovať, tvorba kapela je charakteristická veľkou žánrovou pestrosťou, ale najmä silnými melódiami a naliehavosťou. 
 

Kvety nikotínu - Vlákna

Kvety Nikotínu existujú na domácej hudobnej scéne od roku 1997 a skupinu založili traja spolužiaci zo strednej školy. Hudobne sa inšpirovali tvorbou Nicka Cavea, Depeche mode, The Cure, Johnnyho Casha, Vladimíra Vysockého či Psích vojákov, už od svojich počiatkov však hrala hudbu, ktorá sa ťažko zaraďovala do konkrétneho žánru. Krátko po svojich začiatkoch si kapela vyslúžila prívlastok kultovej domácej alternatívy a rockových šanzonierov.

Na svojich doterajších štyroch albumoch sa striedajú smutné a melancholické balady s potenciálnymi hitmi, z ktorých niektoré boli rotované vo vybraných slovenských i českých rádiách. Piesne ako napr. Škaredé káčatko či Telefón majú nezameniteľnú atmosféru a aranžmány. Kvety Nikotínu boli priekopníkmi aj vo využívaní moderných internetových technológií, pretože digitálne šírili svoje nahrávky skôr, ako sa to stalo bežnou marketingovou praxou vo svete. Skupina nedávno robila takisto hudbu k predstaveniu Babylónska Veža od banskobystrického divadla „Štúdio Tanca“, ktorú onedlho ponúkne na bezplatné stiahnutie na svojej internetovej stránke.

Od konca leta 2013 Kvety Nikotínu nahrali vo svojom vlastnom štúdiu nových 25 piesní, z ktorých výber už onedlho vyjde na ich ďalšom štúdiovom albume nazvanom Vlákna. Predznamenáva ho pieseň Koniec, ku ktorej skupina práve dokončuje aj videoklip. Album je inšpirovaný novou vlnou 80. rokov (postpunk) a sovietskou estrádnou hudbou z prelomu 70. a 80. rokov, okorenený poetickosťou a nezameniteľnými aranžmánmi. Novinkou je, že prvýkrát budú na ich albume hosťovať iní hudobníci, ako sú napr. vokalisti zo spriatelených skupín, ale aj mužský zbor, operná speváčka či hudobníci na rôznych sláčikových nástrojoch.

Album Vlákna vychádza 15.5. 2014 pod značkou Gregor Agency – G.A. Records.

Cellmates - Rockabilly Feeling!

Bratislavské trio The Cellmates existuje od roku 2009 a je inšpirované hudbou a štýlom 50. rokov, amerického rock and rollu, alebo aj hudbou americkej skupiny Stray Cats. Počas rokov 2011-12 vystupovala skupina na prestížnych festivaloch ako Pohoda, Rock For People, Grape, Žákovic Open, alebo Trutnov a mala aj vlastné koncertné turné po slovenských mestách. Rok 2012 štartoval pre Cellmates veľmi úspešne, pretože na medzinárodnej súťaži kapiel Rockabilly Rumble v Nemeckom Eging am See za účasti kapiel z Nemecka, Švajčiarska, Rakúska, Talianska a Slovenska The Cellmates zvíťazili a získali cenu Rockabilly Award. Vrcholom večera bolo prebratie ceny priamo z rúk Grahama Fentona, frontmana legendárnej Anglickej kapely Matchbox, ktorý vystupoval s hudobníkmi ako Johnny Cash, Chuck Berry, Jerry Lee Lewis alebo Carl Perkins.16.11.2012 vychádza oficiálny debutový album Cellmates pod názvom Rockabilly Feeling. Album sa nahrával v priebehu roka 2012 v LVGNC studios za asistencie producenta Mareka Rakovického a obsahuje 12. anglicky spievaných piesní prevažne z autorského pera leadra skupiny Dominika Gajdošecha. Ten zložil aj skoršie hity skupiny ako Roll Down The Road, alebo Cellmates Rock.Medzi niekoľkými cover verziami sa nachádza nová úprava hitu Summer Of 69 pôvodne od Bryana Adamsa, alebo C´Mon Everybody od Eddieho Cochrena. O štýlový obal CD Rockabilly Feeling sa postaral Boris Hudák, diskofil a grafik, slovák žijúci v USA a fotkami naň prispeli Boris Németh a Pevel Karell

Unisex - Gravitácia

Mladá slovenská skupina Unisex sa pred vydaním druhého albumu pripomína vydareným energickým singlom, ku ktorému tento týždeň zverejnila aj videoklip. Natočila ho starej cementárni v Banskej Bystrici a počas strihania klipu údajne narazila aj na paranormálny jav... V súčasnosti si mp3môžete stiahnuť zdarma na oficiálnej stránke Unisexband.sk. Kapela teraz už pripravuje nový materiál na svoj druhý album, ktorý predznamenáva nový singel Gravitácia. Videoklip ku skladbe skupina natočila v spolupráci so študentkou Akadémie umení, Monikou Vaškorovou.

Cellmates a debutový album na obzore!

16.11. 2012 vychádza debutový album skupiny Cellmates pod názvom "Rockabilly Feeling". Album bude obsahovať väčšinu autorských piesní od samotnej skupiny, ale aj niekoľko cover verzií. O podrobnostiach Vás budeme informovať už čoskoro

Staršie články